В церковного керівника Іларіона — новий статус

Новини
В церковного керівника Іларіона — новий статус

Минулого тижня відбулося засідання Священного синоду ПЦУ, який є найвищим органом керівництва Церквою. Після його засідання стало відомо про присвоєння нагород і церковних чинів керівникам в областях. Потрапив до цього списку й архієпископ Рівненський та Острозький ПЦУ Іларіон, якому присвоїли статус митрополита. Окрім керівництва рівненськими церковними громадами, на владику поклали обов’язки забезпечити зв’язок Церкви з українськими біженцями, які через війну виїхали до інших країн світу.

Петро Мартинюк, священник:

Ієрархічна структура церкви поділяється так, що є три види служіння — дияконське, священниче і єпископське. Власне єпископське служіння поділяється на три ступені — це єпископ, архієпископ і митрополит. Останній є найвищим ступенем єпископського служіння. Вищим може бути лише патріарх або митрополит, предстоятель Церкви. Все залежить від того, хто в Церкві її очолює. Якщо говорити про ПЦУ, то її очолює Блаженніший митрополит Епіфаній. Тобто митрополит є одним з найвищих статусів служіння у церкві. Статус залежить від діяльності єпископа, його заслуг перед Церквою та розвитку єпархій. Фактично з отриманням статусу митрополита в обов’язках владики Іларіона нічого не зміниться. Зараз владика ще очолює капеланську місію за кордоном. Вона полягає у духовній допомозі людям, які покинули межі України. Адже багато українців, рятуючись від війни, виїхали до інших країн. Тому владика зараз займається формуванням певних парафій за кордоном, щоб ПЦУ тримала зв’язок зі своїми прихожанами в інших країнах.

Нагадаємо, що владику Іларіона призначили керуючим Рівненською єпархією у 2012 році. Згодом він також виконував обов’язки Екзарха Європи та керував закордонними парафіями Київського патріархату. Після Об’єднавчого собору та створення ПЦУ владика Іларіон також кілька років був членом Священного синоду.

Богдан СЛОНЕЦЬ.

Новини

20 Березня 2023

На Сумщині загинув захисник України з Рівненщини

Якщо міського голову Бердянська спіймають, то надовго за грати посадять

У Рівному збирають книги для херсонців

Понад 1 мільйон гривень, сплачений на Рівненщині у якості застави, перерахували на ЗСУ

Mitsubishi Electric: особливості та критерії вибору кондиціонера

На Рівненщині згоріло 2,5 тонни сіна

У Дубні – жалоба за полеглим воїном

Поблизу Рівного провели благодійну ярмарку на підтримку ЗСУ.

Автопарк поліції Рівненщини поповнився новими автомобілями

19 Березня 2023

Солдат механізованої бригади з Рівненщини загинув на Донеччині

Долар дешевший, ніж цибуля на ринках Рівного

Скільки чоловіків втекло з Рівненщини за кордон під виглядом волонтерів

У Радивилові пройшла акція памʼяті до річниці визволення міста від фашистських загарбників

Всі новини ⇢