Рівненський апеляційний суд залишив майно, що належить матері колишнього керівника районного ТЦК, під арештом

Головне Новини
Рівненський апеляційний суд залишив майно, що належить матері колишнього керівника районного ТЦК, під арештом

Мова йде про елітний автомобіль марки «Volkswagen Touareg», придбаний у 2022 році та зареєстрований на матір військового.

Нагадаємо, що в ході досудового розслідування, котре стосується колишнього керівника Рівненського районного Територіального центру комплектування Віталія Козачука, якого підозрюють у розповсюджені наркотичних речовин, схилянні двох і більше осіб до вживання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, пособництві та вчиненні за попередньою змовою з Сергієм Луцюком, начальником Рівненського обласного ТСК та СП, дій, які виходять за межі наданих цим особам прав чи повноважень в умовах воєнного стану, слідчий звернувся до слідчого судді місцевого суду з клопотанням про накладення арешту на майно, що належить матері військового, котрий з кінця липня 2023 року перебуває в Слідчому ізоляторі.

Слідчий суддя суду першої інстанції таке клопотання задоволив, та наклав арешт на автомобіль «Volkswagen Touareg», що належить матері колишнього начальника районного ТЦК, а також речі та документи, які знаходились у транспортному засобі.

Не погодившись із такою позицією суду, захисник власниці автомобіля «Volkswagen Touareg» оскаржив ухвалу слідчого судді до Рівненського апеляційного суду, просив її скасувати та постановити нову ухвалу — про відмову в задоволенні клопотання слідчого. Увагу колегії суддів захисник акцентував на тому, що транспортний засіб придбаний власницею у шлюбі та є спільною сумісною власністю подружжя.

Таку ж думку висловили й інші представники сторони захисту. Натомість прокурор наполягав на залишенні оскаржуваної ухвали без змін, що, на його думку, дозволить завершити проведення низки призначених у кримінальному провадженні експертиз.

Прокурор зауважив, що фактичним користувачем арештованого автомобіля до затримання був саме син його власниці, що підтверджують речі і документи, вилучені під час обшуку. А підозрюваний Козачук, на думку слідства, з метою приховування надприбутків за час перебування на посаді керівника районного ТЦК, через членів своєї сім’ї та інших довірених осіб став власником ряду об’єктів рухомого та нерухомого майна, законних доходів на придбання яких у нього немає.

Рівненський апеляційний суд, вивчивши матеріали справи, заслухавши думку сторін та вислухавши доводи прокурора, ухвалу слідчого судді місцевого суду від 19 вересня 2023 року, якою задоволено клопотання слідчого про накладення арешту на автомобіль «Volkswagen Touareg» та на речі, вилучені з транспортного засобу, залишив без змін, а апеляційну скаргу захисника власниці елітної іномарки — без змін.

Приймаючи рішення, суд апеляційної інстанції взяв до уваги ту обставину, що обшук автомобіля проводився на підставі ухвали слідчого судді про проведення обшуку з метою відшукання майна, яке має доказове значення у цьому кримінальному провадженні. А згідно з матеріалами оперативних співробітників, саме колишній керівник районного ТЦК є фактичним володільцем та користувачем зазначеного транспортного засобу, оскільки в салоні знаходилися речі й документи, які належать йому, а не матері, і їх, як і сам транспортний засіб, визнано речовими доказами. Більше того, в ході апеляційного розгляду Козачук також підтвердила, що речі і документи належать її сину.

Крім того, прокурор у судовому засіданні довів існування ризиків, передбачених абзацом другим частини першої статті 170 Кримінального процесуального кодексу України, що є однією з обов’язкових умов накладення арешту на майно, а саме втрати інформації про обставини вчинення кримінальних правопорушень, які розслідуються в межах цього кримінального провадження, а також арештоване майно, зокрема й автомобіль «Volkswagen Touareg», може бути використаний для забезпечення належного покарання винної особи.

Новини

9 Листопада 2023

Юнак на Поліссі обчистив касу сільського магазину

31 Жовтня 2023

Рівненські священики відповіли, як ставляться до тих, хто одягається у костюм мертвого

27 Жовтня 2023

27 жовтня: свята, народні прикмети, іменинники, події

Рівненський апеляційний суд залишив майно, що належить матері колишнього керівника районного ТЦК, під арештом

26 Жовтня 2023

Керівниця ЦНАПу з Полісся пішла до війська

Сесія Рівнеради пройшла під знаком допомоги ЗСУ та підготовки до зими

Патрульні у Рівному спинили підозрілих чоловіків, які самі себе виказали

У громаді на Рівненщині облаштували інтерактивний Центр дистанційної освіти

26 жовтня: свята, народні прикмети, іменинники, події

25 Жовтня 2023

На Рівненщині відкрили новий сучасний клас безпеки

8-річна дитина на самокаті потрапила під колеса неподалік Рівного

25 жовтня: свята, народні прикмети, іменинники, події

У Рівному розшукали зниклих вихованців реабілітаційного центру

Всі новини ⇢