Фігури на Алеї кованих скульптур в Рівному стануть власністю міста
Головне Новини
Проєкт рішення “Про безоплатне прийняття в комунальну власність Рівненської міської територіальної громади благодійної допомоги від громадянки Кроки Ніни Юріївни” опублікували на сайті міської ради.
Фото: Суспільне Рівне
Для цього обидві сторони укладуть договір благодійної пожертви. Ковані скульптури Ніна Крока безоплатно передасть в комунальну власність громади. Рівнерада їх прийме і зобов’яжеться “використовувати їх за призначенням в цілях культури та мистецтва, а також розвитку міської територіальної громади”.
У документі також прописана кількість фігур і назва кожної з них. На Алеї кованих скульптур встановлені:
- “Ковальське серце”;
- “Дарина”;
- “Дитячі пустощі”;
- “Життєві цінності”;
- “Мова риб”;
- “Театр абсурду”;
- “Краса врятує світ”;
- “Зодіакальні сузір’я”.

Фото: 123rf.com
Серед зобов’язань балансоутримувача також утримувати усі зазначені фігури, виготовлені з листової сталі, в належному стані, ремонтувати та реставрувати їх.
Алею кованих скульптур у Рівному заснували в рамках Міжнародного фестивалю “Металеве серце України”, який започаткувала Ніна Крока. Першою встановили композицію “Ковальське серце” у 2012 році, ковалі подарували її місту й так відбувалося на кожному наступному фестивалі.

Фото: архів Суспільне Рівне
Утім, на баланс місту їх не передавали. Про те, що скульптури на алеї по факту нічийні стало відомо у 2018 році, коли звідти зникли два ковані знаки Зодіаку – Тілець і Діва. Як з’ясували тоді журналісти Суспільного, ці фігури привезли й поклали на територію підприємства Ніни Кроки “Рівнебудпостач” невідомі.

Фото: архів Суспільне Рівне
В 2019 році металеві “Близнюки” з алеї кованих скульптур впали на 9-річну рівнянку, обійшлося без травм. Після цього випадку тодішній міський голова Рівного дав доручення відповідним службам перевірити безпечність усіх встановлених на алеї фігур й надалі за цим стежити. Але на баланс міста взяти їх відмовився.

Переламані навпіл “Терези” на Алеї кованих скульптур. Фото: архів Суспільне Рівне
Натомість ініціаторка появи Алеї кованих скульптур Ніна Крока вирішила забрати металеві знаки Зодіаку, а Суспільному тоді пояснила, що “не хоче відповідати за те, що фігури можуть травмувати тих, хто на них вилазить та чіпляється”.
Втім, за місяць усі фігури повернули на алею після реконструкції й при цьому їх додатково укріпили.

Фото: архів Суспільне Рівне
Ніна Крока ремонтувала фігури за свої гроші й передавати їх на утримання місту організаторка фестивалю “Металеве серце України” тоді була не готова.